Platba

Pokud jste se seznámili s obsluhou aplikace, můžeme se pustit do přijetí Vaší první platby:

Na hlavní obrazovce tapněte na ikonku “+”, pomocí které vytvoříte svou první platbu:

atom_mainpage_startpayment (1).jpg

V levém horním rohu zadejte částku, napravo můžete zvolit spropitné a přidat volitelně referenční číslo. Vyberte metodu platby a potvrďte zadané údaje tapnutím na tlačítko “Potvrdit”.

Screenshot_20201027_170448_com.globalpayments.atom.stage (1).jpg

Zobrazí se obrazovka pro přiložení platební karty. Požádejte klienta aby kartu přiložil na NFC čtečku telefonu, nebo ji přiložte za klienta, pokud bude souhlasit. Kartu držte u čtečky až do zaznění signálu, nebo do rozsvícení všech zelených diod na displeji.

Screenshot_20201027_170501_com.globalpayments.atom.stage.jpg

Pokud to bude vyžadováno, vyvolá se obrazovka pro zadání PINu ke kartě - zařízení předejte klientovi nebo mu umožněte v soukromí zadání kódu.

Jakmile je karta úspěšně načtena, aplikace spustí autorizaci transakce.

Screenshot_20201027_170516_com.globalpayments.atom.stage.jpg

Výsledek transakce se zobrazí na obrazovce spolu s detaily platby. Pokud si klient vyžádá účtenku, tapněte na tlačítko “Vygenerovat účtenku”.

Screenshot_20201027_170524_com.globalpayments.atom.stage.jpg

Účtenku lze odeslat pomocí SMS zprávy (pokud je v chytrém zařízení SIM karta), emailem či vytisknout. Lze ji také načíst zařízením klienta skrze QR kód.

Unknown-11.jpg

Aplikace potvrdí úspěšné odeslání účtenky zákazníkovi.

Pokud byste potřebovali dodatečně účtenku poslat, lze tak udělat z detailu transakce na hlavní obrazovce aplikace. Tapnete na transakci a zcela dole tapnete na “odeslat účtenku”.